Primorski slovenski biografski leksikon

Gorjup Franc, deželni poslanec, r. 3. dec. 1877 v Kanalu (Gorenja vas), u. 4. dec. 1946 prav tam. Oče Jožef, posestnik, mati Jožefa Ivančič. V Kanalu je vodil lastno gostilno, ki se je razvila v hotel. L. 1913 je bil izvoljen v gor. dežel. zbor kol kandidat narodnonapredne stranke. Župan v Kanalu je postal 14. dec. 1912 po odstopu Antona Križniča (gl. čl.).

Prim.: Župnij. arhiv Kanal; Arhiv GorMuz; Soča 15. jul. 1913; Gab II, 423; Šiški T 7 dec. 1946; V. Melik, Volitve na Slovenskem 1861–1918, Lj. 1965, 375.

B. Mar.

Marušič, Branko: Gorjup, Franc. Slovenska biografija. Slovenska akademija znanosti in umetnosti, Znanstvenoraziskovalni center SAZU, 2013. http://www.slovenska-biografija.si/oseba/sbi1011300/#primorski-slovenski-biografski-leksikon (22. februar 2019). Izvirna objava v: Primorski slovenski biografski leksikon: 19. snopič Dodatek B - L, 4. knjiga. Ur. Martin Jevnikar Gorica, Goriška Mohorjeva družba, 1993.

Komentiraj posredujte nam vaš komentar ali predlog za izboljšavo vsebine